Архієпископ Феодосій освятив розпис в одному з найстаріших храмів Черкаської єпархії

10 жовтня Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій прибув з архіпастирським візитом до села Залізнячка, що у Катеринопільському районі. Тут знаходиться один з найстаріших храмів на честь святого великомученика Димитрія Солунського: цього року йому виповнилося 300 років.

Історія цього храму, який належить до пам’яток архітектури і нині охороняється державою, досить цікава. Достеменно відомо, що від початку він був побудований далеко в іншому місці, а потім був куплений селянами Залізнячки, перевезений сюди в розібраному вигляді й встановлений там, де знаходиться тепер. Церква була цілком дерев’яною, з якісного дубового матеріалу. Можливо, завдяки цьому храм простояв тривалий час і витримав навіть радянську добу, коли був закритим і перетворений на колгоспну крупорушку.
З 1991 року тут знову залунала свята молитва, а дбанням священиків, котрі служили у цьому селі, церкву обклали цеглою і зміцнили фундамент. А за останні роки, коли настоятелем було призначено молодого священика Василя Стойка, вдалося зробити церковний розпис усередині, а також встановити оновлений іконостас.

Сьогодні владика Феодосій освятив цей церковний розпис і звершив у цьому історичному храмі Божественну літургію.

На Малому вході архієпископ Феодосій відзначив високі заслуги настоятеля храму протоієрея Василя Стойка, правом служіння Літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні.

По завершенні богослужіння владика Феодосій звернувся до присутніх парафіян з проповідницьким словом, розповівши про величезне значення храму Божого у спасінні людських душ, а також вручив благословенні архієрейські грамоти людям, котрі найбільш активно допомагали у святій справі.

Прес-служба Черкаської єпархії

Кількість переглядів: 15